Řizení jídla a pití - FOOD PLAY

Je nutno přihlédnout zda Pán sídlí bydlení se subkou a jakou roli subina plní.
Otrokyně v žádné stupni výchovy nesmí jíst kvalitativně ani kvantitativně stejné jídlo jako Pán!
Bežnou potravu ženy lze řídit několika způsoby:
Zákaz vybraných jídel
Jednoduchým výčtem ji sdělíme soubory jídel kreré jíst nesmí. Nechám zcela na Vás které pochutiny ji dopřejete. Já doporučuji omezit z každého denního jídla jednu až dvě položky.
Příkazem vybraných jídel
Je opakem předchozího výčtem sdělíme jen soubory jídel které jíst smí. Opět nechám zcela na Vás které pochutiny ji dopřejete. Já doporučuji tuto formu rozdělit na "za odměnu" a "za trest".
Dietou
Na světě existují stovky variant různých diet pro různé lékařské či estetické účely, pokud ale nepotřebujeme formovat postavu ženy, je nejednodušší jí dietu vymyslet. Nebudu tu rozebírat kalorie různých potravin. Stačí vyjmenovat kolik a jaké pochutiny smí za týden sníst. Obecně lidskému tělu stačí jedno velké jídlo denně, pokud si tedy nechceme snížit výkonnost otrokyně nedoporučuji toto pravidlo překračovat.
Jídelníček
Vytvoříme jednoduchý týdenní jídelníček který se bude cyklicky opakovat a žena jej bude přesně dodržovat. Po několika týdnech bude pro pamlsek ochotan udělat cokoliv.

Odepření jídla a pití.
Z pohledu postupu výchovy:
Od začátku výchovy je třeba ženu naučit jíst prostě a střídmě. Na začátku ji přídel jídla snížujeme asi na polovinu. Poté omezíme obsah.
dovolíme například :
pouze vývar z polévky- vše ostatní bude muset zůstat v talíři,misce
pouze testoviny- omáču bude muset nechat v talíři, misce
pouze pečivo s margarínem- všechny přílohy bude muset odstranit, třeba i máslo oškrábat
a pokračujeme až do stavu kdy otrokyně jí pouze zbytky z Pánova stolu.  

Stolování Pána
Z pohledu výchovy je třeba naučit ženu za jídlo patřičně děkovat je nutné, aby chápala že i jídlo je odměnou za službu.
Pro nastavení pravidel "stolování" je nutno znát denní situace s přihlédnutí k přítomnosti Pána. Nikdy v historii služka, natož otrokyně nejedla současně s Pánem u jednoho stolu.
Servírování jídla
Od počátku výchovy trváme na přesné úpravě stolu a servírovaní jídla.
Příklad Pravidla stolu:
Na stole je vždy čistý ubrus.
Na stole jsou vždy ubrousek pod přiborem, v talíři a ve stojánku.
Na stole je vždy výzdoba, váza, prostírání atd.
Příklad Pravidla servírování:
Jídlo si vždy nechávejte vždy přinést a podávat z podnosu. (Žádný pekáč na prkýnku).
Jídlo si Vždy nechávejte servírovat z pravé strany.
Je zcela na nás naučit subinu kolik čeho obvykle jíme a při jaké teplotě.
To jestli ji necháme poté odejít do kuchyně se také najíst, nebo ji necháme čekat na další pokyny, ve stoje či kleče, vedle stolu či za našimi zády to je už zcela Naše rozhodutí. Pokud nemáte rádi jídlo o samotě, není nic jednoduššího než nechat ženu jíst pod stolem z misky.  Celý tento odstavec se dá též ceremoniovat do jednotlivých pohybů.


Výjmečné situace
-Mimo domov (v restauraci)
Vybírá jídlo a pití zásadně Pán, je tedy na nás zda ji objednáme její oblíbené či neoblíbené jídlo a pití. O tom jak se dá takovým jídlem zpříjemnit či znepříjmenit její požitek se snad tedy nemusím rozepisovat. Také zcela záleží na Nás jaký způsob stavování a stolování jí dovolíme. Zda dle bontonu (několik sad příborů), nebo konvenčně (jedna sada), nebo zda se chceme pobavit a polévku bude jíst vydličkou, těstoviny žlící.

I na tomto místě lze subinu posunout do velmi zajímavých situací, ale vždy si pamatujeme personál nemá žádné právo ji soudit, či dokonce si přisazovat, v tom případě je nutná okamžitá obrana Naší subiny.