Školní

Trestání za chyby dětí:
Děti tělesně netrestejte. To je základní zákon, který již naštěstí platí ve většině rodin. To Nám ale nebrání trestat za jejich chyby otrokyni-matku-chůvu. Svého rozčilení se při nejbližší příležitosti zbavme právě na ní. Udělejme si z ní výpraskovou matraci, na níž se znamenitě odreagujeme. Již brzy po narození dítěte nastane doba, kdy za všechny nepříjemnosti spojené s dítětem bude odpovědný ona. Trestejme ji stále a pořádně, neboť jen tak bude její starostlivost o dítě a její výchova dostatečně zodpovědná.
Důvodem k trestu je cokoli. Pláče-li dítě v noci, vylije-li misku s jídlem, rozbije hrneček, roztrhne si oblečení apod. To vše je důvodem k výprasku otrokyně-matky-chůvy. Ta je vždy vinna, neboť její péče nebyla dostatečná. Pokud Naše děti navštěvují školu, lze chůvě určit stupnici trestů s ohledem na jejich známky.
Příklad:
Známka/ Počet ran rákoskou
1 0 či jen symbolicky
2 20 ran
3 30 ran
4 40 ran
5 50 ran
Při známkách na vysvědčení se počet ran zdvojnásobuje. Nebudete věřit, jaký bude mít otrokyně-matka-chůva zájem o prospěch dětí a jak se bude snažit nad jejich úkoly a s případným doučováním. Nikdo by jistě nechtěl být v její kůži, přinesou-li třeba všechny tři děti ve stejný den pětku.