2. lekce: Jak se správně pohybovat

Nejlepší trénink je v domácím prostředí. Nové boty potřebují tak jako tak prošlápnout.
Základní postoj:

Žena drží hlavu vzhůru, ramena tlačí dolů a vyrovnává páteř, jako by v ní měla pravítko.  

První krůčky:

Nohy žena pokládá přirozeně před sebe, jako by chtěla jít po rovné čáře. Pohyby by měly být plynulé. Zrcadlo jí pomůže zkoordinovat ladnost pohybu.
!Pozor! Modelky na molech nohy extrémně kříží, což je pro chůzi v terénu neúnosné.

Žena při chůzi propíná prsty u nohou a přenáší váhu postupně ze špičky na polštářek(bříško) chodidla a poté na patu.
Druhá noha se mezitím připravuje na svůj krok. Odlepí ji, přeneste váhu na polštářek (tím předejde ukopnutí podpatku) a vysune ji vpřed.
První noha už pěkně pevně stojí celou vahou na zemi. Pro začátek ať se snaží dělat menší kroky, ty lépe zvládne a také chůze tím bude pomalejší.
Čím nižší podpatek má, tím více by měla držet váhu vzadu na patě. Kotník vypadá líp, když špičky při chůzi stáčí směrem ven.

Co se týče boků, nechte je volně dělat, co se jim zachce. Boty ji samy přinutí jimi kroutit. Pokud to přeci jen chceme vylepšit, ať si představuje, že boky opisují osmičky a nechá je předbíhat tělo. Trénovat lze i na chodícím páse. Až si bude trochu jistější, vyrazme s ní ulic.

Tip Marilyn Monroe:
Kroutila úžasně zadečkem. Víte proč? Protože si nechala na jedné botě podpatek o centimetr zkrátit. Tak měla jistotu, že se její boky pohnou při každém kroku. Centimetr je ovšem příliš! Chcete-li to zkusit, požádejme svého ševce, aby na jedné botě zkrátil podpatek o 3 až 5 milimetrů. Uvidíte ten rozdíl.