1. lekce: Začátek

Zkoušení a nákup obuvi na podpatku
Botičky na vysokém podpatku musí velmi dobře sedět. Pokud si žena zkouší boty na vysokém podpatku, nespěchejme a necháme ji ať se projde několikrát po obchodě, dokud nebude mít pocit, že jí skutečně sedí. Botu nelze držet pouze prsty! Noha musí být jako v pokojíčku.  Ať si zkusí v nich přenášet váhu a pohupovat se. Musí se v ní cítit pohodlně, nikde nesmí nic tlačit.Nejsou boty jako boty a nepohodlí není otázkou velikosti podpatku, nýbrž ušití boty.

Volíme jedině vysokou kvalitu: kvalitní kůže, pohodlné podrážky a dokonalé provedení jsou nezbytností.
Pokud si jimi nejsme stoprocentně jistí, hledejme dál!

Ideální načasování nákupu
Chodidla a nohy se během dne mění. Proto je nejlepší nakupovat boty v tu denní dobu, kdy je bude nosit.
Začátečnice by měla začínat s širšími podpatky výšky max. do 8 cm a postupně se propracovat k tenčím, vyšším. Vyšší uzavřené boty jí poskytnou lepší oporu a jsou ideální pro ty které s podpatky teprve začínají. Pro začátek se vyvarujme pantoflíčkům nebo subtilnějších podpatků s jedním páskem kolem kotníku.
Vybírejme obuv bez zbytečných vnitřních švů, které mohou řezat a tlačit, opatrně rovněž s ozdobami z kovu a různými pásky, které mohou dřít a tlačit na prsty či nárt.
V případě lodiček preferujme obuv z pravé kůže před syntetickou. Lodičky z pravé kůže se vždy lépe přizpůsobí tvaru nožky vyšlápnou se a také jsou prodyšnější, nožky se v nich tolik nepotí a tudíž nevznikají nepříjemné puchýře, otlaky a kuří oka.

Vyšlápnutí střevíčků

Než si žena vyšlápne nové střevíčky, ať si raději při několika prvních vycházkách v nich přelepí exponovaná místa nožek (klouby malíčků, paty) decentní náplastí s gelovými tlumivými polštářky. Zamezí tak tvorbě puchýřů a otlaků.
Pokud jí ve střevíčku kloužou nožky oblečené do silonek, pomůže mírné zvlhčení chodidel v punčochách před obutím, případně velmi mírně a opatrně natřít vnitřek obuvi jelením lojem či indulonou. Paradoxně tento problém pomáhá vyřešit situace, kdy se chodidla v silonkách mírně zpotí.
Naučte ji než si lodičky obuje, ať si zahřeje předem chodidla a až je bude mít na nohou, vždy po nějaké době ať zakrouží a propne kotníky.Musí dbát na to, aby při delším stání či sezení před chůzí kotníky nevychladly. Zahřáté šlachy a svaly jsou pevnější a pružnější a vždy lépe udrží kotník před vymknutím. Tak budou chodidla uvolněná a vždy připravená.